Isabella vertelt dat er 12 jaar geleden nog maar weinig werkplekken waren voor mensen met een beperking en gehoorproblemen. Haar mentor op school in Amsterdam hielp haar destijds met het zoeken van een stageplek. Zo kwam ze terecht bij een dierenasiel én bij Almere Jungle. Hoewel het werk in het dierenasiel, voornamelijk schoonmaken, belangrijk was, bood het niet de leerervaring waar ze naar op zoek was. Haar passie lag bij het leren over dieren, en Almere Jungle bleek daarvoor de ideale plek. Na haar stage besloot ze zelfs te blijven en verder te gaan in de dagbesteding.

Verschillende afdelingen

Isabella’s avontuur bij Almere Jungle begon in een tijd waarin de opvang alleen nog maar bestond uit een aantal schildpadden, rattenslangen, cavia’s, konijnen, leguanen, vissen en vooral veel planten. Haar eerste werkplek was op afdeling Groen, waar ze voornamelijk fysiek werk deed, zoals sjouwen, bouwen en het verplaatsen van volle kruiwagens. Toen bleek dat dit werk te zwaar was, maakte ze de overstap naar afdeling Dier.

Naast haar werk met dieren was Isabella ook actief op de afdeling Techniek. Hier hielp ze graag met het maken van dingen die een praktisch doel hadden binnen de jungle, zoals tafels. Later, toen de afdeling Dier groter werd en er steeds meer dieren en deelnemers bijkwamen, besloot ze terug te keren naar afdeling Groen. Dit keer focust ze zich niet op onderhoud, maar op het verzorgen en leren over planten. “Het is leuk om eens iets anders te doen” vertelt ze. Ze volgt wekelijks lessen die worden gegeven door haar begeleider, waar ze zich verder verdiept in planten. Thuis past ze haar kennis toe met groene projecten, waardoor haar slaapkamer inmiddels een ware urban jungle is geworden. Haar favorieten? Bromelia’s, monstera’s en de Begonia coccinea.

Toen de afdeling Techniek werd opgeheven, ruilde ze haar taken van deze afdeling in voor het Creations LAB. Hier geeft ze haar creativiteit de ruimte door unieke kunstwerken te maken, zoals beschilderde vormen die ze met een lijmpistool maakt. Voor zichtzelf én voor de verkoop in de Jungle Store.

Een bijzondere band met twee ara’s

Een van de meest onvergetelijke momenten uit Isabella’s tijd bij Almere Jungle is haar band met Esperanza en Kibo, een koppeltje blauw-gele ara’s. De vogels leefden in het verleden, lang voor ze naar Almere Jungle waren gebracht, in een te klein kooitje. Vooral Kibo was erg bang voor mensen, waardoor ze niet zichtbaar waren voor bezoekers. Isabella werkte jarenlang geduldig aan het opbouwen van vertrouwen met de dieren.

Helaas werd Esperanza ziek en overleed. Isabella deed haar best om Kibo zo veel mogelijk gezelschap te houden. Uiteindelijk verhuisde Kibo naar een stichting met andere ara’s, waar hij een bijzondere klik had met een ander mannetje. Isabella bezocht hem daar, een rit van twee uur, en zag dat zij samen gelukkig waren in zijn nieuwe omgeving. Dit gaf haar een gerust gevoel.

Persoonlijke groei en fijne contacten

In de afgelopen 12 jaar is Isabella niet alleen gegroeid in haar werk, maar ook als persoon. Door haar gehoorproblemen trok ze zich vroeger snel terug en vond ze het lastig om voor zichzelf op te komen. Dankzij de steun van een betrokken begeleider geleerd om haar stem te laten horen. Isabella waardeert de fijne sfeer op afdeling Groen, waar tijdens het werk tijd is om gezellig te kletsen. De goede band met collega’s en de groene, dierlijke omgeving maken dat ze zich hier helemaal op haar plek voelt.

Wil je meer weten over de zorg bij Almere Jungle? Lees hier meer!